Jesteś tutaj

Spotkania z historią w bibliotece: Zapomniani dygnitarze. Pierwsi sekretarze KW PPR/PZPR w Gdańsku

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Spotkania z historią w bibliotece: Zapomniani dygnitarze. Pierwsi sekretarze KW PPR/PZPR w Gdańsku

"Po Grudniu '70 w PRL doszło do kolejnego przetasowania na szczytach komunistycznej władzy. Skompromitowanego Władysława Gomułkę zastąpił Edward Gierek. Fala zmian kadrowych przetoczyła się przez cały kraj. "Co drugi dzień wywalają jakiegoś sekretarza wojewódzkiego - zanotował w swoich dziennikach Stefan Kisielewski. - Wszystko dzieje się oczywiście po cichu, tajnie - jak przystało na komunistyczną demokrację". W stolicy pojawiło się nawet powiedzenie: "Nadjeżdża ekspres z Katowic, proszę odsunąć się od stanowisk". W 1971 r. do zmiany partyjnego sekretarza doszło także w Gdańsku."
"Po Grudniu '70 w PRL doszło do kolejnego przetasowania na szczytach komunistycznej władzy. Skompromitowanego Władysława Gomułkę zastąpił Edward Gierek. Fala zmian kadrowych przetoczyła się przez cały kraj. "Co drugi dzień wywalają jakiegoś sekretarza wojewódzkiego - zanotował w swoich dziennikach Stefan Kisielewski. - Wszystko dzieje się oczywiście po cichu, tajnie - jak przystało na komunistyczną demokrację". W stolicy pojawiło się nawet powiedzenie: "Nadjeżdża ekspres z Katowic, proszę odsunąć się od stanowisk". W 1971 r. do zmiany partyjnego sekretarza doszło także w Gdańsku." (Źródło)
Tadeusz Bejm, Stanisław Bejger, Tadeusz Fiszbach, Marek Hołdakowski - to postaci, o których opowiadać będzie Pan Piotr Brzeziński.
Data wydarzenia: 
30.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: