Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Adamem Ferencym i Mają Jaszewską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.02.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Adamem Ferencym i Mają Jaszewską

Wraz z Grupą Wydawniczą Helion i Wydawnictwem Editio zapraszamy na spotkanie autorskie z Mają Jaszewską i aktorem Adamem Ferencym wokół książki "NIE i TAK". Ta książka daje do myślenia i pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Nie tylko tę teatralną czy filmową. Zapraszamy serdecznie!

Adam Ferency - aktor spełniający się w najróżniejszych rolach, pozbawiony złudzeń artysta. Nadwrażliwy na dźwięki i zapachy, przedkładający własną imaginację nad ścisłą prawdę historyczną, uznający niekonsekwencję za fantastyczny, życiodajny żywioł. Uszczypliwy, zgryźliwy, nieco zgorzkniały i daleki od chęci przypodobania się komukolwiek, zwłaszcza w kwestii osobistych poglądów na świat i kondycję człowieka. Taki właśnie jest Adam Ferency — aktor największych polskich scen teatralnych, mający na koncie także około setki ról w filmach i serialach.

Rozmowa, którą przeprowadziła Maja Jaszewska, jest absolutnie niestandardowa. Próżno szukać tu anegdot teatralnych, plotek z prywatnego życia aktorów czy reżyserów. Są za to dywagacje na temat podróży w przeszłość, opowieści o mandolinie i o szkole teatralnej, w której Ferency przestał uczyć, kiedy zdał sobie sprawę, że każdy aktor powinien samodzielnie wypracować własną technikę. Rozmowy dotyczą literatury, przyjaźni, kuchni, wolności, kontaktów z bezpieką i... słów zakłamujących rzeczywistość. To prawdziwa uczta intelektualna, bez blichtru i udawania. Sporo w niej gorzkich słów, sporo także przenikliwych uwag o naszej rzeczywistości, przeszłości i przyszłości. Adam Ferency opowiada także o swoich najważniejszych rolach, o nastawieniu do nich i do życia, o lękach, zachwytach i rozczarowaniach.

logo_editio.png

 

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.

bookbook_logotyp.jpg

Data wydarzenia: 
12.02.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: