Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Agnieszką Pruską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.12.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Spotkanie autorskie z Agnieszką Pruską

Dla miłośników kryminałów pozycja obowiązkowa! Nie przegap ciekawego spotkania z pisarką, członkinią Oliwskiego Klubu Kryminału, felietonistką, recenzentką i twórczynią gry kryminalnej.

Urodziłam się we Wrocławiu, tam też spędziłam dzieciństwo i wczesną młodość, ale już od ponad dwudziestu lat mieszkam w Gdańsku. Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego, ale pracuję w firmie informatycznej.

Interesuję się książkami o zróżnicowanej tematyce oraz sztukami walki (stopień mistrzowski w aikido), psychologią i zagadnieniami związanymi z kryminologia oraz kryminalistyką. Mam uprawnienia do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej i stopień młodszego ratownika wodnego. Uczestniczyłam warsztatach pisarskich organizowanym przez Maszynę do Pisania oraz szkołę Policji w Pile, także przez Centrum Psychologii Sądowej.

Moim debiutem literackim jest powieść kryminalna „Literat” wydana przez wydawnictwo Oficynka w 2013 roku. Akcja książki toczy się w Trójmieście, a główny bohater staje do pojedynku z seryjnym mordercą. Powieść zdobyła tytuł „książki miesiąca” w plebiscycie organizowanym przez portal Książka zamiast Kwiatka i brała udział w konkursie na „książkę roku”.

W czerwcu 2015  roku ukazała się moja druga powieść „Hobbysta” (Oficynka 2015), której akcja rozgrywa się głównie z Gdańsku, ale również na Pojezierzu Drawskim. „Hobbysta” zdobył drugie miejsce w plebiscycie na książkę miesiąca.

W sierpniu 2016 roku wyszła drukiem kolejna moja powieść. Fabuła „Żeglarza” jest ściśle związana z trójmiejskim (głównie gdańskim) środowiskiem żeglarskim, ale pokazuje też miasto od strony atrakcji turystycznych, głównie zabytków. Również ta powieść zdobyła uznanie czytelników (pierwsze miejsce w plebiscycie na książkę miesiąca).

Ostatnia moja powieść „Zwłoki powinny być martwe”, to książka zdecydowanie lżejsza niż poprzednie, zawierająca sporą dawkę humoru. Akcja rozgrywa się w lecie, w okolicach Olsztynka, a bohaterkami są dwie nico zwariowane nauczycielki, które podczas spaceru trafiły na nietypowe znalezisko.

Moje opowiadanie o tematyce związanej z wakacjami pod tytułem „Spływowe jaja” zdobyło wyróżnienie w konkursie i zostało opublikowane w zbiorze opowiadań „Zdrowie konia” wydanych w formie ebooka przez Oficynę Wydawniczą RW2010.

Premiera najnowszej książki („Spadkobierca”) planowana jest na październik 2017. 

Agnieszka Pruska

Data wydarzenia: 
12.12.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: