Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

/
Data wydarzenia: 
10.05.2022

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Pisarka na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.
Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką znaną i lubianą przez dzieci – Anną Czerwińską-Rydel. Maluchów wraz z rodzicami zapraszamy do Biblioteki na Fali 10 maja o godzinie 10:00.
 
Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, autorka licznych i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.
 
Autorka m.in. Gdańskiej Trylogii dla dzieci (opowieści biograficzne o J. Heweliuszu, E. Heweliusz, Konstancji Czirenberg, G. Fahrenheicie i A. Schopenhauerze i J. Schopenhauer), na ten projekty autorka otrzymała stypendium dla twórców Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Samorządu Województwa Pomorskiego.
 
Książki i opowiadania Anny Czerwińskiej-Rydel są o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.
 
Autorka serii książek o Gdańskich Parkach wydawanych przez Muzeum Gdańska. Do tej pory ukazały się: „Opowieści Wielkiej Alei” (2020) oraz „Opowieści Parku Oliwskiego” (2021). 
Data wydarzenia: 
10.05.2022
Udostępnij: