Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Cezarym Kościelniakiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.05.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Cezarym Kościelniakiem

„Kirgizja jest na końcu. Na końcu świata. Niewielu ludzi wie, gdzie jest Kirgizja, a jeszcze mniej – czym ona jest. Państwo zupełnie nieznane, w którym czas płynie wolniej.” Realia życia w tej tajemniczej dawnej republice radzieckiej przybliży na spotkaniu autor książki "Frunze w meczecie" – Cezary Kościelniak, filozof, pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, eseista i felietonista. Na reportażowo-podróżnicze spotkanie zapraszamy 30 maja 2017 r. o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzi red. Natalia Marcinowska z redakcji magazynu „Filozofuj!”.

Jedynym państwem Azji Centralnej, które zagnieździło się w świadomości Europejczyków, pozostaje Afganistan. Dawne republiki radzieckie: Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, zlewają się w jakąś bezkształtną całość, ich istnienie umyka świadomości Europejczyków. I tylko dzięki temu, że stały się państwami końca, zachowały one stary, niekoniecznie dobry świat. Pozostały probierzem tego, czym było imperium radzieckie i co po sobie zostawiło – na każdej możliwej płaszczyźnie: politycznej, gospodarczej, religijnej, kulturowej, społecznej.

Partnerzy: Magazyn „Filozofuj!”, Fundacja Academicon

Patroni medialni: TVP1, KAI, Rzeczpospolita

Magazyn „Filozofuj!” – Pierwszy i jedyny w Polsce magazyn

popularnofilozoficzny, dostępny w formie drukowanej w salonikach

prasowych w całej Polsce oraz w wersji elektronicznej na portalu

filozofuj.eu

Fundacja Academicon – Fundacja zajmuje się popularyzacją, upowszechnianiem i promocją nauki, m.in. wydaje magazyn „Filozofuj!”, prowadzi portal popularyzatorski filozofuj.eu, organizuje debaty publiczne w całej Polsce oraz letnie szkoły dla młodzieży. Szczegółowe informacje na temat naszej działalności dostępne są w naszych serwisach:

academicon.pl

Data wydarzenia: 
30.05.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: