Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Charlesem Bergiem - autorem opowiadania "Śmierć w Oliwie"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.10.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Charlesem Bergiem - autorem opowiadania "Śmierć w Oliwie"

Prowadzącym będzie Bartosz Gondek.

Charles Berg (ur. 1986) - właśc. Grzegorz Płotka; pseudonim pochodzi od niemieckiej nazwy wzgórza Pachołek w Oliwie - Karlsberg. Jest absolwentem historii i administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Prywatnie autor interesuje się historią, mitologią i wierzeniami ludowymi. Należy do fanów muzyki rockowej, kryminałów oraz fantastyki. Sam o sobie mówi, że jest fascynatem kina noir.

„Śmierć w Oliwie” - Intrygujące opowiadanie kryminalne osadzone w Wolnym Mieście Gdańsk w przeddzień wybuchu II wojny światowej. Zostaje zamordowana charyzmatyczna piosenkarka, Inga Freiden „Frey”. Jest ukochaną pewnego niemieckiego komisarza policji kryminalnej, więc ten zleca dochodzenie prywatnemu detektywowi Gregorowi Steppe, jako że sam jest zaangażowany uczuciowo w sprawę, więc nie może się nią zająć. Nie do końca wiadomo, czemu akurat tego detektywa wybrał zlecający Gerhard Ziehn. Potem giną kolejne osoby powiązane z osobą panny „Frey”. Gregor wciągnięty w wir wydarzeń brnie przez sprawę i śniegi marcowego Wolnego Miasta Gdańsk roku 1939. Pomaga mu w tym i Gerhard Ziehn, i Elena - piosenkarka z „Rosentala”, która zgrabnie zajęła wolne miejsce po Indze.

Opowiadanie ma klimat tamtych czasów z oryginalnymi nazwami w języku niemieckim. Krążymy po ówczesnym Gdańsku po miejscach znanych nam i dziś, ale jakoś dziwnie brzmią niemieckie ich nazwy. Dzięki nim autor odtworzył klimat Wolnego Miasta Gdańsk, potęgując jeszcze bardziej mroczność opowieści i miejsc, w które trafia bohater.

Źródło opisu: https://www.goneta.net/sklep2/pl/start/kategorie/proza-doroslych/smierc-...

Data wydarzenia: 
08.10.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: