Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Ewą Formellą

/
Data wydarzenia: 
07.12.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Ewą Formellą

Jeśli lubicie ciepłe opowieści ze świątecznym klimatem, a dodatkowo doceniacie książki, których akcja dzieje się w Gdańsku - przygotowaliśmy coś specjalnie dla Was. Gorąco zapraszamy do Biblioteki Oliwskiej 7 grudnia o godzinie 18:00 na spotkanie autorskie z Ewą Formellą. Będzie ono poświęcone „Dziewczynce z ciasteczkami", która jest najnowszą pozycją w dorobku autorki i idealnie pasuje do grudniowego nastroju. Rozmowę poprowadzi Dorota Lińska-Złoch autorka bloga Przeczytanki.

Autorka o sobie:

Jestem zodiakalną Wagą, urodzoną w 1961 roku na Górnym Śląsku, w Chorzowie. Od ponad 40 lat mieszkam w Trójmieście.

Z wykształcenia jestem technikiem administracji oraz opiekunem medycznym. Ponad 20 lat pracowałam w jednym z gdyńskich przedszkoli na stanowisku administracyjnym, obecnie zajmuję się opieką osób starszych i niepełnosprawnych.

Pisanie traktuję jak pasję. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki, dlatego czytam w każdej wolnej chwili, dzieląc się opiniami o przeczytanych lekturach na swoim blogu Książki Idy (https://ksiazkiidy.pl). Jako pisarka zadebiutowałam w 2010 roku książką „Leśniczówka”. Na swoim koncie pisarskim mam jedenaście wydanych książek, jedna w przygotowaniu. Swoje pierwsze książki wydałam jako self-publishing, wszystkie książki posiadają numery ISBN. W roku 2021 pięć książek zostało wznowionych jako audiobooki przez wydawnictwo OFICYNKA i Wydawnictwo Lind&CO.

Prowadzę stronę internetową www.ewaformella.pl oraz strony autorskie na Facebooku. Jestem bibliofilką i bibliomanką i powoli w moim domu zaczyna brakować miejsc na książki, z którymi nie potrafię się rozstać. W swojej prywatnej bibliotece posiadam dzieła starsze ode mnie. Jako autorka książek w blogosferze zostałam wybrana Literatem Czerwca 2013.

Oprócz czytania i pisania książek uwielbiam swój ogród pełen kwiatów i ptaków, muzykę klasyczną i szum morskich fal. Jestem szczęśliwą mamą dwójki (dorosłych niestety już) dzieci i szczęśliwą babcią, oraz właścicielką dwóch szalonych psów.

 

Na spotkanie obowiązują zapisy: bibliotekaoliwska@wbpg.org.pl

 

Opis i zdjęcie pochodzi od autorki.

Data wydarzenia: 
07.12.2021
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: