Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
19:00

Spotkanie autorskie z Ewą Kassalą

Soroptimist International Pierwszy Klub w Gdańsku oraz Biblioteka Manhattan serdecznie zapraszają na spotkanie z Ewą Kassalą, autorką jedynej na świecie trylogii o staroegipskich władczyniach „Kleopatra, Nefretete, Hatszepsut - co mówią do nas najpotężniejsze królowe starożytnego Egiptu?"

Zapraszamy na interaktywne spotkanie z Ewą Kassalą, połączone z prezentacją, pokazem filmu, oraz przedpremierową promocję najnowszej książki autorki "Hatszepsut".

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu "Kleopatry", "Nefretete" i (jeszcze przedpremierowo) "Hatszepsut" (w księgarniach w Polsce będzie dostępna od stycznia 2018).

https://www.youtube.com/watch?v=yUCCh4bYcAQ&t=12s

FB https://www.facebook.com/SoroptimistInternationalGdanskPoland/

Ewa Kassala to pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca konferencje, zjazdy i sesje, głównie kobiece. Była koordynatorką projektów społecznych i badawczych Polsce i na świecie. Założyła i prowadziła m.in. Soroptimist International Śląski Klub Nike i Śląskie Centrum Równych Szans. Sprowadziła do Polski i społecznie prowadzi organizację pożytku publicznego Dress for Success Poland, której misją jest działanie na rzecz niezależności finansowej kobiet pokrzywdzonych przez los, długotrwale bezrobotnych poprzez zapewnienie im wsparcia oraz możliwości rozwoju zawodowego, które mają im pomóc dobrze prosperować w życiu zawodowym i prywatnym.

Jest laureatką nagród i wyróżnień, m.in. "Bizneswoman roku", „Chapeau bas” Soroptimist International, Stalowego goździka, Queen of charity i wielu innych. W literaturze i działaniach społecznych promuje silną, niezależną, nowoczesną, a równocześnie magiczną, pełną wrażliwości i empatii kobiecość.

Pierwszy Gdański Klub Soroptimist International działa w ramach europejskich struktur  Soroptimist Internationa /SI/ od 1996 roku. Organizację cechuje neutralność światopoglądowa, polityczna, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka. SI ściśle współpracuje z ONZ i Radą Europy, przy których posiada swoje przedstawicielstwa. Soroptimist International wpisuje się w ogólnoświatową tendencję wolontariackich działań na rzecz lokalnych społeczeństw.

Najważniejsze cele organizacji:

  • zwiększenie szans kobiet na zatrudnienie oraz zdobycie nowych umiejętności,

  • zwalczenie przemocy wobec dziewcząt i kobiet,

  • praca na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia,

  • wspieranie działań ekologicznych

Data wydarzenia: 
28.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
19:00
Udostępnij: