Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Ewą Lipską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.04.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Spotkanie autorskie z Ewą Lipską

Na spotkaniu z pisarką porozmawiamy o ostatniej książce „Boli tylko, gdy się śmieję”. Publikacja zawiera wybrane listy oraz rozmowy Lema i Lipskiej, które świadczą o głębokiej przyjaźni poetki i pisarza, ujawniają umiejętność wnikliwej obserwacji świata, błyskotliwość intelektu autorów, stanowią dowcipny i intrygujący zapis życia literackiego lat 80-tych. Książka ta została uznana za jedno z najistotniejszych wydarzeń kulturalnych ostatnich lat. Wieczór autorski jest współfinansowany ze środków Instytutu Książki.

Ewa Lipska – poetka i felietonistka, autorka wielu znakomitych tomików wierszy, w latach 1995–1997 dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu, członek polskiego i austriackiego PEN Clubu, członkini, założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, laureatka licznych nagród literackich w kraju i za granicą m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, Fundacji POLCUL (Australia), Fundacji A. Jurzykowskiego w Nowym Jorku, wielokrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike i jej finalistka. W 2005 roku została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wiersze poetki przetłumaczono na czterdzieści języków. Pisarka w swojej twórczości wykazuje wielką empatię wobec człowieka nieustannie narażonego na wszechobecne zło, z troską myśli o jego niepewnej przyszłości.

Spotkanie odbędzie się w Gabinecie Szanghajskim (I piętro).

Serdecznie zapraszamy !!!

Data wydarzenia: 
02.04.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: