Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.10.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Zapraszamy na spotkanie z Hanną Cygler i promocję najnowszej książki pod tytułem "Nowe niebo" (wyd. 2018). Takiej powieści w polskiej prozie jeszcze nie było! Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku, ludzie śniący amerykański sen i emigranci z Kaszub. Spotkanie odbędzie się w ramach środków z Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie.

Hanna Cygler- polska pisarka i  tłumaczka.

Jest absolwentką gdyńskiego III Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w gdańskim oddziale Polskiej Agencji Informacyjnej i na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1993 zajmuje się zawodowo tłumaczeniami z języka szwedzkiego i angielskiego. Prowadzi własne biuro tłumaczeń. Jest członkiem założycielem Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy.

Nad pierwszą powieścią, Tryb warunkowy, rozpoczęła pracę w 1985. Ostatecznie ukończyła ją w 1997. Pierwszą książką, która ukazała się w 2003 nakładem Wydawnictwa Cztery Strony Świata, była powieść 3 razy R. W latach 2004-05 opublikowała w Wydawnictwie Kurpisz kilka powieści w serii „Nie tylko o Miłości”, w tym czteroczęściowy cykl: Tryb warunkowy, Deklinacja męska/żeńska, Przyszły niedokonany i Odmiana przez przypadki oraz dwuksiąg: Głowa anioła i Dwie głowy anioła. W 2006 przełożyła na język polski powieść Joanny Czechowskiej The Black Madonna of Derby (tytuł polski: Goodbye Polsko).

Serdecznie zapraszamy!

Data wydarzenia: 
12.10.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: