Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.06.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem

Zapraszamy na Biesiadę Literacką z Jackiem Cyganem! Na spotkaniu rozmawiać będziemy o książce: "Życie jest piosenką" (Wydawnictwo Znak)

Gdyby nie Jacek Cygan, polska muzyka nie byłaby taka sama!

Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, ani „Dyskoteki pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi.

Książka Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

Każda piosenka ma swoją historię, która często okazuje się zupełnie niezwykła. Każda rodzi się z przyjaźni tekściarza i wykonawcy. Książka Jacka Cygana jest więc przede wszystkim opowieścią o przyjaźniach, które zaowocowały legendarnymi utworami.

Opis: R&K Nehrebeccy Agencja Artystyczna

Data wydarzenia: 
21.06.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: