Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Janem Przęczkiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.12.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
16.00

Spotkanie autorskie z Janem Przęczkiem

Jan T. Przęczek jest autorem trzech książek, które ukazały się w Wydawnictwie Koziorożec. Są to ciekawe zbiory opowiadań przedstawiające drogę życiową autora. Jest to też zapis naszej rzeczywistości: małe miasteczko, wojsko, praca w stoczni, pływanie na statkach. W książkach najwięcej jest opowiadań o tematyce morskiej. Dzięki temu poznajemy pracę marynarzy, ich dzień na statku, morskie nazewnictwo, porty, ciekawe losy ludzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Książki Jana T. Przęczka:  "Takie tam ...zapiski" (2013),  "Takie tam... opowieści" (2015)  oraz "Takie tam...historie" (2017).

Obecnie autor jest na emeryturze, uczestniczy w wielu aktywnościach dla seniorów, a co najważniejsze ciągle pisze,  z myślą o kolejnej książce.

 

Jan T. Przęczek o sobie:

Moja kariera zawodowa była dość urozmaicona, wykonywałem wiele zawodów, ale swoje powołanie odnalazłem w pływaniu na statkach. Pracę rozpocząłem w 1975 roku w PLO jako młodszy motorzysta. Pływałem przez 35 lat. Przeszedłem wszystkie stopnie kariery aż do starszego mechanika. Od 1989 roku pracowałem u różnych armatorów zagranicznych, pod różnymi banderami i na różnych statkach, przeważnie na masowcach, kontenerowcach, były też euro­coastery, holownik itd. Ogółem było 46 statków i 65 kapitanów. Pracę na morzu skończyłem w wieku 70 lat.

 

Data wydarzenia: 
06.12.2018
Godzina rozpoczęcia: 
16.00
Udostępnij: