Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.01.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

Zapraszamy do Biblioteki Kolonia na wyjątkowe spotkanie z Jarosławem Kretem połączone z promocją jego najnowszej książki „Indie”.

Indie to kobiety w sari, zaklinacze węży i Tadź Mahal. Intensywne kolory i aromatyczna kuchnia. Upał, święte krowy i kropki na czołach. Religia, która każe wciąż i wciąż rodzić się na nowo. Kasty i ogromna liczba ludności… Mamy tych skojarzeń sporo. Co tak naprawdę się za nimi kryje?

-Czy wiemy, co to jest sari i dlaczego kobiety je noszą? 

-Czym rzeczywiście jest Tadź Mahal?  

-Czy wszyscy Hindusi noszą turbany?

-Na czym polega różnica między stanami społecznymi a kastami?

Kluczem do odpowiedzi na wszystkie te pytania jest różnorodność. W końcu Indie stanowią prawie kontynent. Oficjalnie używa się tam dwudziestu trzech języków. Mieszkaniec północy różni się od południowca, jak Szwed czy Fin od Hiszpana czy Włocha. Kuchnia Radźasthanu różni się od kuchni Kerali jak kuchnia angielska od włoskiej. Obok hinduizmu wyznaje się islam, buddyzm, dżinizm, zoroastryzm, sikhizm i wiele innych religii. Indie są bodaj drugim w świecie krajem pod względem liczby ludności… muzułmańskiej.

Jeśli chcecie doświadczyć niezwykłości Indii, zajrzyjcie do mojej książki. Znajdziecie tu odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań, rozwieję wasze wątpliwości i obalę niejeden stereotyp.

 

Jarosław Kret – dziennikarz, fotoreporter, prezenter telewizyjny. Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. Był reporterem i prezenterem Teleexpressu. Prowadził autorskie programy telewizyjne Klub Podróżników, Polska według Kreta oraz Planeta według Kreta. Autor filmów dokumentalnych i reportaży z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Europy. Pracował jako starszy redaktor i fotoreporter w magazynie „National Geographic Polska”. W latach 2002−2016 był prezenterem pogody w TVP. Od 2017 prowadzi Prognozę Pogody w NowaTV. Członek prestiżowego The Explorers Club, Climate Without Borders, Climate Broadcasters Network Europe oraz Rady Fundacji WWF Polska. Jest autorem książek Moje Indie, Mój Egipt, Kret na Pogodę, Planeta według Kreta, Polska według Kreta, Podróże kulinarne z Jarkiem Kretem oraz albumów fotograficznych Ziemia Święta, Moja Ziemia Święta, Madagaskar i Mój Madagaskar.

(źródło: wydawnictwo Burda Książki)

Data wydarzenia: 
10.01.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: