Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Katarzyną Gucewicz

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Spotkanie autorskie z Katarzyną Gucewicz

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Gucewicz oraz promocję książek „Cienie północy” i „Księżycowe blizny”.

XVI-wieczna Japonia jest krajem podzielonym na liczne księstwa, a poszczególni przywódcy toczą ze sobą spory terytorialne. To czas chwały samurajów: wojowników, dla których posłuszeństwo wobec pana jest największym prawem, wypełnianie rozkazów – największym przywilejem, zaś honor – ważniejszy niż życie. Piętnastoletni syn samuraja, Kagetsuna, udaje się z polecenia ojca do buddyjskiego przybytku, by doskonalić się pod przewodnictwem świątobliwego mędrca. Przeznaczenie postawi na drodze młodzieńca kogoś, kogo nie spodziewał się spotkać w dalekiej świątyni, a kto uświadomi mu, co tak naprawdę oznacza żyć.

„Księżycowe blizny” to opowieść o dzieciństwie i dorastaniu, radościach i smutkach, wyborach i odpowiedzialności, o honorze i lojalności, krzywdach i zadośćuczynieniu – przede wszystkim zaś o najmocniejszych więzach przyjaźni i miłości, które kształtują rzeczywistość. Osadzona w realiach historycznych, zagłębia się w najwcześniejsze etapy życia Date Masamune (1567-1636), jednego z najwybitniejszych samurajów w dziejach Japonii. Nakładem wydawnictwa Kirin ukazała się także kontynuacja powieści, "Cienie północy".

Katarzyna Clio Gucewicz (ur. 1979) – pochodzi z Trójmiasta, od 2006 mieszka na stałe w Finlandii. Z wykształcenia jest lekarzem-psychiatrą i na co dzień pracuje w zawodzie. Od dziecka zafascynowana fantastyką w każdym gatunku, zaś kulturą i sztuką Japonii niewiele krócej. Amatorka podróży kolejowych, kotów oraz skoków narciarskich, która najlepiej czuje się w domowym zaciszu z filiżanką herbaty. Pisze od najwcześniejszych lat – zarówno poezję, jak i prozę – na papier przelewając własne emocje, przeżycia i przemyślenia, zaś na główną tematykę obiera stosunki międzyludzkie.

 

kirin_logo_male.png

Data wydarzenia: 
10.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: