Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Bochusem

/
Data wydarzenia: 
19.05.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Bochusem

Zapraszamy do Biblioteki Oliwskiej wszystkich (szczególnie kryminałomaniaków)! Zarezerwujcie czas 19.05 o godzinie 18.00 na spotkanie z Krzysztofem Bochusem cenionym za znakomity warsztat pisarski i ogromną wiedzę historyczną. Jego seria o Adamie Bergu stała się bestsellerem, a niedawno wydany „Wirtuoz” - kolejna część cyklu - będzie jednym z tematów nadchodzącego spotkania. Do zobaczenia!

 

Krzysztof Bochus – autor popularnych  i nagradzanych powieści kryminalnych i sensacyjnych ( m.in. nagroda Złoty Pocisk dla Szkarłatnej głębi jako najlepszej powieści kryminalno–historycznej roku 2018 oraz Grand Prix i tytuł książka Roku w plebiscycie czytelników Brakującej Litery dla tej samej książki).

Autor dwóch serii: współczesnej, z dziennikarzem Adamem Bergiem w roli głównej (Lista Lucyfera, Boski znak, Klątwa Lucyfera, Wirtuoz) oraz retro  (Wachmistrz, Wachmistrz. Dogrywka, Czarny manuskrypt, Martwy błękit, Szkarłatna głębia, Miasto duchów). W jego książkach zdarzenia historyczne przeplatają się z fikcją literacką, autor dba o drobiazgowe oddawanie realiów epoki.

W zagadkach kryminalnych rozwiązywanych przez jego bohaterów ważne miejsce zajmują często zaginione dzieła sztuki. Jego ostatnią powieścią, która miała premierę pod koniec marca jest Wirtuoz, opisujący w stylistyce powieści sensacyjno–awanturniczej, poszukiwanie zaginionych pamiątek po Fryderyku Chopinie.

Data wydarzenia: 
19.05.2022
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: