Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.07.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem

Zapraszamy na spotkanie autorskie promujące „Krótką instrukcję obsługi psa” - akcja zaczyna się tam, gdzie kończą się „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Gry uliczne” Krzysztofa Krauzego i „Służby specjalne” Patryka Vegi. Błyskotliwy debiut powieściowy dziennikarza śledczego Krzysztofa M. Kaźmierczaka oparty jest na motywach prawdziwych wydarzeń – zabójstwa Jarosława Ziętary. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza? Zapraszamy na spotkanie!

„Krótka instrukcja obsługi psa”

Zaskakująca intryga, filmowe tempo i zwroty akcji. „Krótka instrukcja obsługi psa” zaczyna się tam, gdzie kończą się „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Gry uliczne” Krzysztofa Krauzego i „Służby specjalne” Patryka Vegi.

Zagadkowym zabójstwem młodego dziennikarza nie interesują się policja i prokuratura. Próbują je wyjaśnić ksiądz – były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa, detektyw – niegdyś milicyjny spec od zagadek kryminalnych oraz jego była żona, policjantka. Ich przeciwnikami są ludzie, dla których zbrodnia jest codziennością jak drugie śniadanie. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza?

Błyskotliwy debiut powieściowy dziennikarza śledczego Krzysztofa M. Kaźmierczaka oparty na motywach prawdziwych wydarzeń – zabójstwa Jarosława Ziętary.

 

"Ponura historia okrutnego zabójstwa z polityką w tle. Wciąga i uzależnia od pierwszych stron. Przerażająca realizmem, bo mogła wydarzyć się naprawdę. Niezwykły debiut. Polecam".

Vincent V. Severski - autor serii powieści "Nielegalni"

 

„Krzysztof M. Kaźmierczak napisał trzymającą w napięciu wielowątkową powieść sensacyjną. Pełną zaskakujących zwrotów i z efektownym finałem. Czyta się świetnie”.

Piotr Pytlakowski - dziennikarz, pisarz i scenarzysta

 

Krzysztof M. Kaźmierczak (ur. 1967 r.) Dziennikarz śledczy, w zawodzie od 1989 r. W okresie PRL uczestnik opozycji i redaktor niezależnej prasy młodzieżowej i artystycznej. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Nowym Dniu”, „Motorze” i „Super Expressie”, publikował m.in. w tygodnikach „Wprost” i „Do Rzeczy”. Obecnie  dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”. Autor wielu artykułów śledczych oraz dotyczących nieznanej historii Polski.

Od 1992 roku zajmuje się wyjaśnieniem zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Po 19 latach udało mu się doprowadzić do wznowienia śledztwa w tej sprawie, które wciąż trwa oraz toczy się proces osoby oskarżonej o zainicjowanie zbrodni, niegdyś najbogatszego Polaka, Aleksandra G. Autor książek reporterskich: „Ściśle tajne” (2009), „Tajne spec. znaczenia” (2009), „Lew z Głównej” (2010) i powieści kryminalnej „Krótka instrukcja obsługi psa” (2016) oraz współautor „Oni tworzyli Solidarność” (2010) i „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa” (2015). W 2013 r. otrzymał nagrodę honorową „Świadek Historii” Instytutu Pamięci Narodowej. W 2016 r. wspólnie z Piotrem Talagą zdobył Nagrodę Główną „Watergate” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za dziennikarstwo śledcze.

Data wydarzenia: 
13.07.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: