Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Maciejem Marciszem.

/
Data wydarzenia: 
25.02.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Maciejem Marciszem.

Zapraszamy do Biblioteki pod Żółwiem na spotkanie z autorem książki „Taśmy rodzinne”

Marcin Małys ma 30 lat, 63 tysiące złotych długu i mętną wizję własnej przyszłości.

Kiedy ojciec decyduje się go wydziedziczyć i przekazać wielomilionowy majątek na cele dobroczynne, Marcin postanawia odzyskać należne mu dziedzictwo. Żeby nakłonić ojca do zmiany zdania, musi przekonać do siebie matkę, siostrę i brata, którzy postanowili o nim na zawsze zapomnieć.

Z przezabawnej historii o próbach radzenia sobie z dorosłością Taśmy rodzinne przeradzają się w poruszającą sagę rodzinną. To opowieść o magicznej i fatalnej sile pieniądza, narodzinach fortun nowobogackich, toksycznym poczuciu wyjątkowości i skutkach manipulowania wspomnieniami. O tym, czego nigdy nie dowiemy się o cudzej rodzinie i o pewnej taśmie VHS.

Taśmy rodzinne« to mięsista, napisana z talentem i wielką empatią opowieść o rozpadzie więzi rodzinnych i próbie ich sklejenia" - Joanna Bator.

"Maciej Marcisz napisał książkę o tym, że radosna konsumpcja z lat 90. miała swoją cenę. Wyszło mu trochę coś dla miłośników »Rzeczy« Pereca, a trochę dla fanów komedii »Jeszcze dalej niż Północ«" - Olga Drenda.

Taśmy rodzinne« to jest absolutny sztos. Po prostu dobra książka, co można przyrównać do jednorożca, zwłaszcza w przypadku debiutów, a już w odniesieniu do debiutów literackich to jak jednorożec z dwoma rogami" - Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

Maciej Marcisz - urodzony w 1988 roku. Od prawie dekady pracuje w branży wydawniczej, od dwóch lat w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z przyjaciółką prowadzi klub czytelniczy na warszawskiej Ochocie. Członek rady fundacji SEXEDPL. Nie zrobił magisterki na Uniwersytecie Warszawskim i PWSFTViT w Łodzi. Pochodzi z małego miasta, mieszka w Warszawie. „Taśmy rodzinne” to jego pierwsza powieść.

Źródło: Grupa Wydawnicza Foksal

Spotkanie poprowadzi Anna Burzyńska.

Data wydarzenia: 
25.02.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: