Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Markiem Sucharem - Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
09.09.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Spotkanie autorskie z Markiem Sucharem - Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia

W ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Zbliżenia zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Sucharem, autorem książki "Jerozolima: miasto i ludzie", który przybliży „Żydowski Kwartał jerozolimskiego Starego Miasta”. Choć przechodzą tamtędy niemal wszyscy odwiedzający Jerozolimę turyści, bo to najkrótsza droga pod Ścianę Płaczu, niewielu z nich decyduje się na dokładniejsze zwiedzenie tej dzielnicy. Autor zaprasza na spacer po tej mniej znanej części jerozolimskiego Starego Miasta.

Zapraszamy na czwartą odsłonę Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA, którego ideą jest ukazywanie wielokulturowej tożsamości Gdańska i regionu, poszerzanie wiedzy o społeczności żydowskiej zakorzenionej w naszej historii.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańsk, Taube Philantropies, American Jewish Joint Distribution Committee i Ambasady Izraela w Warszawie. Sponsorem wydarzenia jest firma BUDIMEX

Marek Suchar, autor książki „Jerozolima: miasto i ludzie” (Wydawnictwo Oskar, 2015), przybliży „Żydowski Kwartał jerozolimskiego Starego Miasta”. Choć przechodzą tamtędy niemal wszyscy odwiedzający Jerozolimę turyści, bo to najkrótsza droga pod Ścianę Płaczu, niewielu z nich decyduje się na dokładniejsze zwiedzenie tej dzielnicy. Autor zaprasza na spacer po tej mniej znanej części jerozolimskiego Starego Miasta. Zaglądając do tamtejszych synagog i odwiedzając muzea dokumentujące żydowską obecność w Jerozolimie na przestrzeni wieków, poznamy historię i dzień dzisiejszy tej dzielnicy oraz sylwetki i losy najwybitniejszych, najciekawszych jej mieszkańców.

Marek Suchar, z wykształcenia psycholog, jest dyplomowanym przewodnikiem po Ziemi Świętej oraz absolwentem studiów podyplomowych z historii, geografii i archeologii biblijnej. Jest autorem trzech książek poświęconych Jerozolimie i licznych, zamieszczanych w prasie podróżniczej, reportaży z podróży do Izraela.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Festiwalu https://www.facebook.com/events/316655672009253/

 

Data wydarzenia: 
09.09.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: