Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Martą Guzowską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
26.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie autorskie z Martą Guzowską

Planuje przeżyć dziewięć żyć, jak kot. Na razie udało jej się zrealizować trzy: jest pisarką, archeolożką i mamą. Wraz z Oliwskim Klubem Kryminału zapraszamy na spotkanie z Martą Guzowską autorką cyklu powieści z cynicznym archeologiem Mariem Yblem. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Pruska.

Marta Guzowska (ur. 1967) planuje przeżyć dziewięć żyć, jak kot. Na razie udało jej się zrealizować trzy: jest pisarką, archeolożką i mamą.

Jako archeolożka od kilkunastu lat pracuje w Troi, prowadziła też badania na terenie Grecji i Izraela.

Jako pisarka zadebiutowała w 2012 r. powieścią „Ofiara Polikseny”, która zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej roku. Druga powieść „Głowa Niobe” została uhonorowana nominacją do tej samej nagrody. Guzowska jest autorką jeszcze dwóch powieści w cyklu z cynicznym archeologiem Mariem Yblem („Wszyscy ludzie przez cały czas” i „Czarne światło”), powieści w cyklu z archeolożką-złodziejką Simoną Brenner („Chciwość”) oraz wielu opowiadań zebranych w tomach „Mordercze miasta”, „Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście” i „Cztery zbrodnie na cztery pory roku”.

Natomiast jako mama powtarza słowa amerykańskiej pisarki horrorów (mistrzyni Stephena Kinga) Shirley Jackson: jak się ma dzieci, pisanie krwawych historii przychodzi naturalnie, bo człowiek cały czas ma ochotę kogoś zabić J.

Marta Guzowska jest też współzałożycielką grupy pisarskiej Zbrodnicze Siostrzyczki.

 

 

Data wydarzenia: 
26.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: