Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Martą Sapałą

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
19.09.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Martą Sapałą

Zapraszamy na spotkanie z Martą Sapałą wokół jej książki „Na marne”, które odbędzie się przy naszym BookRoomie.

W ramach naszych spotkań promujących ideę zero waste, zapraszamy na spotkanie z Martą Sapałą wokół jej książki „Na marne”, które odbędzie się 19 września o godzinie 18:00 przy naszym BookRoomie, czyli bibliotecznym kontenerze w Klubie100cznia (ul. Popiełuszki 5).

Mówi się, że z roku na rok marnujemy coraz więcej żywności, a w śmietnikach lądują kilogramy resztek, które mogłyby stanowić pełnowartościowe pożywienie. Wyrzucamy to, co wydaje nam się niejadalne: sterty ziemniaczanych obierków, dziesiątki suchych kromek chleba, resztki jogurtu zalegające na dnie plastikowych kubeczków, obite jabłka, opakowania z przeterminowanym makaronem, którego nie zdążyliśmy ugotować. Ale czy na pewno marnotrawstwo żywieniowe rośnie w tak szybkim tempie, jak straszą nas media?

Marta Sapała postanowiła zbadać ten temat. Rozmawia z ludźmi, którzy żywią się tym, co znajdą w śmietnikach, zagląda do kompostowników i kuchennych szafek swoich rozmówców, szpera w kontenerach przy dyskontach spożywczych, oddaje głos ludziom bez domu i tym, którzy oszczędzanie mają we krwi. Odwiedza miejsca, w których powstaje żywność, i te, w których kończy się jej droga. Zagląda do magazynów w supermarketach i bankach żywności. Ludzkie portrety splata ze statystykami i opiniami ekspertów. Nie boi się również podawać w wątpliwość powtarzanych w mediach obiegowych opinii dotyczących marnotrawstwa.

Na marne to zbiór reportaży o naszych codziennych nawykach i doskonała lekcja odpowiedzialnej konsumpcji.

Marta Sapała (ur. 1974) – dziennikarka. Urodziła się w Kartuzach, studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z „Polityką” i „Zwierciadłem”. Jest autorką kilku książek, w tym Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków. Mieszka w Warszawie. 

Opis Wydawnictwo Czarne

Wydarzenie organizowane w ramach projektu Ekobiblioteka, podczas którego promujemy działania proekologiczne, także w duchu zero waste i zachęcamy do dbania o środowisko.
 

Data wydarzenia: 
19.09.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: