Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Pauliną Wilk

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.11.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie autorskie z Pauliną Wilk

Zapraszamy na spotkanie z pisarką Pauliną Wilk, autorką takich książek jak "Lalki w ogniu. Opowieść z Indii" oraz "Znaki szczególne".

Paulina Wilk - pisarka i publicystka. Współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym", "Polityką" i magazynem reporterów "Kontynenty", a także TVP Kultura oraz Polskim Radiem. Od 2003 do 2011 roku pracowała w dziale kultury "Rzeczpospolitej".

Pierwsza książka „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii” (Carta Blanca, 2011) została uznana za jeden z najważniejszych debiutów reporterskich ostatnich lat. Opowieść napisana po blisko dekadzie podróży do Indii łączy elementy reportażu i eseju, jest analizą indyjskiego społeczeństwa.
Książka otrzymała m.in. nominację do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody im. Beaty Pawlak, Nagrody Literackiej Angelus, Nagrody National Geographic Traveller i in. Autorka odebrała nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera za najlepszą książkę podróżniczą 2011 roku.

W 2014 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jej książka „Znaki szczególne” – osobista historia dorastania w czasie transformacji.

Paulina Wilk jest też autorką książek dla dzieci - serii opowieści o rezolutnym misiu, który uciekł ze sklepu, by lepiej poznać siebie i świat.

Jest współzałożycielką Fundacji „Kultura nie boli” działającej na rzecz edukacji kulturalnej i promocji literatury, a także współorganizatorką Big Book Festival – międzynarodowego festiwalu książki, który od 2013 r. odbywa się w Warszawie.

Data wydarzenia: 
13.11.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: