Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Pawłem Huelle

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
11.05.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie autorskie z Pawłem Huelle

Zapraszamy na spotkanie z prozaikiem, poetą i dramaturgiem - Pawłem Huelle. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

11 maja (czwartek) o godz. 18.00 gościem Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki pod Żółwiem będzie Paweł Huelle – prozaik, poeta, dramaturg. Autor pięciu powieści, trzech tomów opowiadań, wielu słuchowisk i sztuk teatralnych. Największy sukces czytelniczy przyniosły mu powieści „Weiser Dawidek”  oraz „ Mercedes Benz – z listów do Hrabala”, przetłumaczone na kilkanaście języków. Spośród sztuk trzy zostały zrealizowane w Teatrze TVP – „Kąpielisko Ostrów”, „Idąc rakiem” i „Kto mówi o czekaniu.” Na podstawie jego opowiadań powstały też spektakle telewizyjne – „Stół” oraz „Srebrny deszcz.” Ostatnio wydawnictwo Znak wznowiło jego eseje pod tytułem „Ulica świętego Ducha i inne historie.” Uważa się za luzaka, nie należy do żadnej partii politycznej. Dużo jeździ na rowerze. Lubi whisky oraz rozmowy z każdym, kto lubi pogadać. Dokarmia koty. Mieszka od urodzenia w Gdańsku i jest piewcą jego ulic, zaułków, podwórek. Pełni funkcję wiceprezesa polskiego Pen Clubu. Jest dramaturgiem Teatru Miejskiego imienia Witolda Gombrowicza w Gdyni. Prowadzi – jako redaktor naczelny – gdyński kwartalnik artystyczny – „Bliza”.    

Dyskusyjne Kluby Książki zaczęły swoją działalność w 2007 r. w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. W 2014 roku projekt został wpisany w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

IK_logo_2017 podstr2.jpg         NPRC_malinowy.jpg

 

logo_dkk_duze.jpg

Data wydarzenia: 
11.05.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: