Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Wandą Wasicką

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.04.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Wandą Wasicką

Filia 26 zaprasza na spotkanie autorskie z poetką Wandą Wasicką!

Wanda Wasicka urodziła się w Nieszawie. Z wykształcenia jest historykiem. Najczęściej kojarzona jest z dziennikarstwem, w tym  radiowym – jej głos towarzyszył słuchaczom lokalnych stacji przez niemalże 19 lat. Z zamiłowaniem zajmuje się fotografią. Jej pasją jest również teatr, sama też amatorsko występuje. Założyła, m.in. „Teatr Kuracjusza”  (w ramach Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A.). Pomysłodawczyni i współorganizatorka Organowych Koncertów przy Świecach w Nieszawie. Przewodniczka PTTK. 

Wanda Wasicka jest autorką dwujęzycznej publikacji „Nieszawa. Pojednanie polsko-niemieckie, 29 sierpnia 2004” (dwa wydania); czterojęzycznego folderu „Nieszawa – miasto królewskie” (cztery wydania); dwujęzycznych tomików poetyckich: „Dotyk tęczy” oraz „Wędrujesz”; nieszawskich widokówek (czternaście  wzorów). Poetka jest również laureatką ogólnopolskich konkursów literackich, a także fotograficznego oraz krasomówczego na szczeblu regionalnym. 

Nagrody: przyznane przez Zarząd Powiatu Aleksandrów Kujawski za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2012) oraz  Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność na polu promowania sztuki, edukacji  artystycznej oraz animowania życia kulturalnego (2015).

Podczas spotkania Wandzie Wasickiej towarzyszył będzie akordeonista Wiesław Jeziorny.

Data wydarzenia: 
16.04.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: