Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Wojciechem Wilczykiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
09.05.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie autorskie z Wojciechem Wilczykiem

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Wilczykiem, jednym z najwybitniejszych polskich fotografów dokumentalnych, który od lat realizuje projekty na pograniczu fotografii i literatury, posługując się z takim samym mistrzostwem językiem obrazu i językiem poezji.

9 maja (wtorek) o godz. 18.00 gościem Sceny poezji Biblioteki pod Żółwiem będzie fotograf i poeta - Wojciech Wilczyk. Spotkanie poprowadzi Wojciech Boros. Pretekstem do rozmowy będzie nowy tomik artysty - "Realizm". Wiersze zebrane w tom "Realizm" zdecydowanie podejmują aktualne tematy społeczne oraz problemy egzystencjalne. Rzeczywistość  pokazana w szybkim skrócie, we fragmentach, które jednak układają się w spójną całość, nie jest poddana filozoficznej kontemplacji, lecz jednoznacznemu osądowi. Autor nie jest obojętnym widzem; jest uważny, spostrzegawczy i zaangażowany.

Wojciech Wilczyk - fotograf, poeta, autor esejów oraz tekstów krytycznych o sztuce, kurator wystaw.  Fotografuje od roku 1988. Swoje teksty zamieszczał m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Opcjach”, „Obiegu”, „Fototapecie” i „Fa-Arcie”. Jego zdjęcia ukazują się w pismach („Machina”, „XL”, „Tygodnik Powszechny”, „Pani”), a także na okładkach książek (Wydawnictwo Czarne oraz "Oficyna Literacka"). Opublikował trzy "poetycko-fotograficzne" książki: „20 niezapomnianych przebojów i 10 kultowych fotografii” (1996 - razem z Marcinem Świetlickim), „Tanero” (1998 - razem z Marcinem Baranem), „Kapitał” (z Krzysztofem Jaworskim) oraz tomiki wierszy: „Steppenwolf” (1997) i „Eternit” (2003), a także „Antologię” (1999) zawierającą wybór wierszy i prozy 21 autorów urodzonych w latach 60. wraz z około 80 fotografiami portretowymi. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Data wydarzenia: 
09.05.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: