Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.07.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem wokół jego twórczości, które odbędzie się podczas V Światowego Zjazdu Gdańszczan.

Stefan Chwin - urodzony w Gdańsku prozaik, eseista, historyk i krytyk literatury. Jego książki oraz artykuły i eseje ukazywały się w wielu krajach. Jest laureatem nagród polskich i międzynarodowych, zarówno za twórczość naukową, jak i literacką. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Gdańskiego Towarzystwa Naukowego (Societas Scientiarum Gedanensis) oraz PEN-Clubu. W latach 2007 – 2014 był członkiem Rady Języka Polskiego przy prezydium Polskiej Akademii Nauk. Jego szczególną pasją jest projektowanie i rysowanie alfabetów inspirowanych m.in. architekturą Gdańska i Pomorza oraz ilustrowanie własnych książek.

Jest autorem autobiograficznego eseju Krótka historia pewnego żartu, powieści: Hanemann,  Esther, Złoty pelikan, Żona prezydenta, Dolina Radości, Panna Ferbelin, zbioru „historii alternatywnych” Wspólna kąpiel (z Krystyną Lars), dzienników: Kartki z dziennika i Dziennik dla dorosłych

W roku 2016 zostało wydane Srebrzysko. Powieść dla dorosłych. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści we współczesnej literaturze polskiej, łącząca poetykę powieści sensacyjnej z problematyką teologiczno-moralną. 

Spotkanie poprowadzi Anna Burzyńska.

Data wydarzenia: 
07.07.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: