Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.10.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Stefanem Chwinem wokół książki „Srebrzysko. Powieść dla dorosłych”. Jak sam autor mówi: „Jest to najbardziej ryzykowna książka, jaką napisałem w życiu. Chociaż raz taką książkę trzeba napisać. Dlaczego? Dla spokoju serca.” Spotkanie poprowadzi Krystyna Chwin - poetka, autorka prozy, wydawca.

Stefan Chwin - urodzony w Gdańsku prozaik, eseista, historyk i krytyk literatury. Jego książki oraz artykuły i eseje ukazywały się w wielu krajach. Jest laureatem nagród polskich i międzynarodowych, zarówno za twórczość naukową, jak i literacką. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Gdańskiego Towarzystwa Naukowego (Societas Scientiarum Gedanensis) oraz PEN-Clubu. W latach 2007 – 2014 był członkiem Rady Języka Polskiego przy prezydium Polskiej Akademii Nauk. Jego szczególną pasją jest projektowanie i rysowanie alfabetów inspirowanych m.in. architekturą Gdańska i Pomorza oraz ilustrowanie własnych książek.Jest autorem autobiograficznego eseju Krótka historia pewnego żartu, powieści: Hanemann,  Esther, Złoty pelikan, Żona prezydenta, Dolina Radości, Panna Ferbelin, zbioru „historii alternatywnych” Wspólna kąpiel (z Krystyną Lars), dzienników: Kartki z dziennika i Dziennik dla dorosłych

W roku 2016 zostało wydane Srebrzysko. Powieść dla dorosłych. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści we współczesnej literaturze polskiej, łącząca poetykę powieści sensacyjnej z problematyką teologiczno-moralną. Spotkanie autorskie, które odbędzie się w Bibliotece Manhattan poprowadzi Krystyna Chwin - poetka, autorka prozy, wydawca.

Spotkanie odbywa się w ramach działającego przy Bibliotece Manhattan Dyskusyjnego Klubu Książki, jest otwarte dla wszystkich chętnych.

instytutksiążki.jpg

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Zapraszamy serdecznie!

narodowyprogramrozwojuczyt.jpg

Data wydarzenia: 
02.10.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: