Jesteś tutaj

Spotkanie podróżnicze

/
Data wydarzenia: 
15.03.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:30

Spotkanie podróżnicze

Fundacja Szansa dla Niewidomych i Biblioteka Manhattan zapraszają na prezentację Justyny Rogowskiej, pasjonatki podróży, poznawania nowych miejsc i osób. W ostatnich dwóch latach odwiedziła m.in. Finlandię, Ugandę, Hiszpanię i Wyspy Kanaryjskie. Jest Prezeską i założycielką Fundacji Otwarty Świat dla Wszystkich. Bierze udział i organizuje rejsy żeglarskie, którymi stara się także zarażać inne osoby z niepełnosprawnościami. Jej działalność w tej dziedzinie została doceniona w 2017 roku poprzez przyznanie nagrody w konkursie Czerwonej Róży Wiatrów, za promocję żeglarstwa wśród osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja Szansa dla Niewidomych została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących  przyjaciół. Jej działania koncentrują się na wspieraniu osób, które  straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu. W Europie i Ameryce Północnej niewidomi i niedowidzący są zrehabilitowani i oprzyrządowani na taką skalę, że dorównują widzącym.

 

Fundacja Szansa dla Niewidomych stara się by tak było i w Polsce. Jest przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Beneficjenci Fundacji

biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, otrzymują w trakcie ich trwania niezbędne materiały szkoleniowe, jak chociażby podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji.

 

TYFLOPUNKTY, punkty konsultacyjne

Fundacja poza swoim biurem w Warszawie, posiada szesnaście tyflopunktów (od słowa typhlos, niewidomy) w dużych miastach wojewódzkich. Każdy tyflopunkt prowadzi specjalistyczne poradnictwo skierowane do osób

niewidomych, niedowidzących oraz ich rodzin. Z konsultacji korzystają również przedstawiciele instytucji i organizacji, które mają za zadanie im pomagać.