Jesteś tutaj

Spotkanie poetyckie z grupą Na Krechę

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.04.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie poetyckie z grupą Na Krechę

Zapraszamy na spotkanie autorskie z przedstawicielami Grupy Literycznej Na Krechę - Adamem Markiem, Bogumiłą Maletą i Mariuszem Kusionem, oraz założycielką grupy - Łucją Dudzińską.

28 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie z trzema autorami niezależnej, ogólnopolskiej grupy literacko - artystycznej Na Krechę. Swoją twórczość poetycką zaprezentują nam Adam Marek, Bogumiła Maleta i Mariusz Kusion, zaś spotkanie poprowadzi założycielka grupy i redaktor serii - Łucja Dudzińska. Grupa powstała w 2011 roku i stawia sobie za cel promowanie nowatorskich form sztuki oraz wspieranie zdolnych i ambitnych artystów. Programowo grupa chce być ponad wszelkimi podziałami, a jej twórczość wyróżnia przede wszystkim dbałość o estetykę, oraz dążenie do syntezy różnych form sztuki. Seria wydawnicza ukazuje się pod patronatem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Adam Marek (1969) mieszka i tworzy w Rybniku. Pisze wiersze i prozę. Swoje prace publikuje w miesięczniku kulturalno-społecznym „Zalew Kultury”, „Tygodniku Rybnickim” , biuletynie historycznym „Herold Wodzisławski” oraz na licznych forach i portalach internetowych.Jest członkiem kilku grup poetyckich. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów poetyckich. Współpracuje z wieloma twórcami jak np. malarzem Leszkiem Kostujem, fotografikiem Pawłem Tatarczykiem, tworząc ekfrazy do ich prac. Ostatnio z fotografem Frankiem Brzozą przygotował cykl wierszy „9 twarzy” w ramach projektu „Wydobyć i Dostrzec Piękno”. W FONT, w ramach serii wydawniczej Grupy Literycznej Na Krechę ukaże się jego debiut pt. „Ptasia korona” będący zbiorem ekfraz do prac Stasysa Eidrigevičiusa. 

Bogumiła M. Maleta (1961) urodzona w Sieradzu. Laureatka nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach poetyckich. Publikowała  w okolicznościowych almanachach, antologiach i na portalach internetowych. Prezes Fundacji Egeria. Zawodowo realizuje się jako profesjonalny doradca w firmie handlowej.  Należy do Ogólnopolskiej Grupy Literycznej Na Krechę i w ramach tej serii wydawniczej jako tom XV w FONT ukazał się jej debiut „wiedziona”. Mieszka w małej miejscowości Wiktorowo. Pracuje w Poznaniu. 

Mariusz S. Kusion (1984) publicysta, poeta, animator kultury, prawnik, działacz organizacji społecznych. Jego wiersze tłumaczono na język angielski, włoski i ukraiński oraz prezentowano na wystawach w wielu polskich miastach. Podejmuje wspólne projekty z twórcami teatru, muzyki, tańca i sztuk plastycznych. Zadebiutował tomem „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi” jako tom IV w serii wydawniczej Grupy Literycznej Na Krechę (Poznań 2015), który w 2017 roku w FONT ukazuje się w wersji polsko-ukraińskiej. 

Wstęp wolny. 

Data wydarzenia: 
28.04.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: