Jesteś tutaj

Spotkanie promujące debiutancką powieść Marka Hłaski pt. "Wilk"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
27.11.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Spotkanie promujące debiutancką powieść Marka Hłaski pt. "Wilk"

Spotkanie autorskie z Radosławem Młynarczykiem w ramach Festiwalu Sztuka Czytania

„Wilk” niezaprzeczalnie jest sensacją wydawniczą 2015 r. która była debiutem literackim Marka Hłaski, choć na publikację musiała czekać ponad 60 lat. "Wilk" to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezustannie szukający okazji do zarobienia kilku groszy. Młody człowiek, zapatrzony w westerny, szuka dla siebie szlachetnego wzorca do naśladowania, aby zmienić otaczające go realia. Śni o lepszym życiu, nie do końca wiedząc, czym to „lepsze życie” ma być.

W 2015 r. ukazały się dwie wersje powieści: popularna i naukowa. Pierwsza opatrzona została obszernymi przypisami. Wersja naukowa natomiast zawiera, poza samą powieścią, wstęp historycznoliteracki wyjaśniający genezę "Wilka", a także podejmujący próbę przybliżenia struktury dzieła.

Radosław Młynarczyk - student filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, seminarum magisteriskie u prof. Stefana Chwina, odnalazł niewydaną powieść Marka Hłaski. Powieść zatytułowana „Wilk” wywołała sensację w świecie literackim. Opracowanie powieści Marka Hłaski jest jego pracą dyplomową pisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Stefana Chwina.

Spotkanie odbędzie się w ramach 4. edycji Festiwalu Sztuka Czytania.

Data wydarzenia: 
27.11.2015
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: