Jesteś tutaj

Spotkanie promujące komiks „Kwaśne jabłko”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
22.09.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie promujące komiks „Kwaśne jabłko”

Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy oraz Pracownia Komiksowa przy Bibliotece Manhattan mają przyjemność zaprosić na spotkanie z Joanną Karpowicz i Jerzym Szyłakiem, twórcami komiksu

Prowadzącym spotkanie będzie Przemysław Zawrotny.

„Kwaśne jabłko” to owoc współpracy Jerzego Szyłaka i Joanny Karpowicz, którzy kilkanaście lat temu stworzyli razem kontrowersyjną „Szminkę”. Rysowniczka powiedziała wtedy, że nie chciałaby robić „Kwaśnego jabłka”. Ale po latach zmieniła zdanie.


Joanna Karpowicz (ur. 1976 w Krakowie) – absolwentka krakowskiego Liceum Plastycznego, studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki zakończone dyplomem z wyróżnieniem, realizowanym w pracowni prof. Leszka Misiaka w 2001 roku. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i komiksem. W swoich pracach bazuje wyłącznie na tradycyjnych technikach malarskich. Wybrane komiksy autorki: „Szminka” (2003), „Jutro będzie futro” (2005), „Staruorzzz: Stare klisze” (2006), „Wujek Franz” (2007), „Pocztówki z Białegostoku” (2012).

Jerzy Szyłak (ur. 1960 w Elblągu) – polski literaturoznawca, filmoznawca i scenarzysta komiksowy. Absolwent i pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego (Zakład Dramatu, Teatru i Filmu w Instytucie Filologii Polskiej). Pracował również w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Scenarzysta komiksowy, m.in. „Szminka”, „Szelki” (rys. Wojciech Stefaniec), „Obywatel w palącej potrzebie” (rys. Jacek Michalski), „Wyznania właściciela kantoru” (rys. Mateusz Skutnik), „Alicja” (rys. Mateusz Skutnik), „Alicja po drugiej stronie lustra” (rys. Jarosław Gach).

Data wydarzenia: 
22.09.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: