Jesteś tutaj

Spotkanie promujące reportaż "Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
23.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
19:00

Spotkanie promujące reportaż "Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu"

Mówi się, że ten reportaż może być najgłośniejszą i najmocniejszą premierą tej jesieni. Podczas pierwszego dnia Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania odbędzie się spotkanie z Marcinem Wójcikiem - autorem reportażu "Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu"

Marcin Wójcik - jest absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zaczynał w telewizji i radiu, ale ciągnęło go do pisana. Przez siedem lat pracował w „Gościu Niedzielnym”, obecnie w „Dużym Formacie”. Ukończył Polską Szkołę Reportażu. Mieszka w Warszawie.

"Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu" - Celibat. Czym jest? Tylko bezżeństwem, jak twierdzi jeden z bohaterów tej niezwykłej książki, czy nakazem całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej? Pomaga w wypełnianiu posługi kapłańskiej, przynosząc nieziemski wręcz pokój w sercu, jak tłumaczy inny ksiądz, czy przeciwnie, powoduje frustrację księży, w związku z tym prowadzących nierzadko drugie życie? Ta świetnie udokumentowana i wyważona książka oddaje głos księżom ukazując ich jako ludzi z krwi i kości. Odczuwających głód, pragnienie, zmęczenie i.. popęd seksualny. Ani sutanna, ani głęboka wiara, ani nawet święcenie kapłańskie tego nie zmienią. Marcin Wójcik w swoich reportażach opowiada nie tylko ich historie, ale także historie ich byłych i obecnych partnerów, partnerek, teściowych, a nawet wnuczek. Są to opowieści zakończone happy endem lub tragedią, proste i niewiarygodnie pogmatwane, pełne miłości ale też te pełne goryczy, podłości i szokującego cynizmu. Autor dzieli się z czytelnikiem tymi historiami z reporterską wirtuozerią, uczciwością i jednocześnie z ogromną wrażliwością.

źródło opisu: Wydawnictwo Agora

PROGRAM FESTIWALU SZTUKA CZYTANIA >REPORTAŻ<

sztuka_czyt_event.jpg

Data wydarzenia: 
23.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
19:00
Udostępnij: