Jesteś tutaj

Spotkanie z Agnieszką Cegielską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.12.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Agnieszką Cegielską

Razem z Radą Dzielnicy Oliwa zapraszamy na spotkanie z dziennikarką i prezenterką TVN Agnieszką Cegielską, która opowie o swojej najnowszej książce pt. „Naturalnie 2”. Jak sobie pomóc przy przeziębieniu? Co pomoże się zrelaksować? Które owoce i warzywa są źródłem cennych dla organizmu i łatwo przyswajalnych witamin i mikroelementów? – na te i inne pytania znajdzie odpowiedź każdy, kto pragnie żyć zdrowo i naturalnie. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Drogą mniej uczęszczaną”, poprowadzi je Iwona Demska.

Agnieszka Cegielska, dziennikarka i prezenterka, która żyje w zgodzie ze sobą oraz w bliskości z naturą, wszystkie propozycje z książki stosuje na co dzień w swoim życiu. Jest osobą, która żyje świadomie, mądrze i zdrowo. Jej cykl „Naturalnie” realizowany w ramach programu Dzień dobry tvn cieszy się ogromną popularnością i odzewem widzów, którzy zasypywali korespondencją autorkę. W książce pokazuje jak rozsądnie korzystać z darów natury, jak używać ich z korzyścią dla swojego samopoczucia i jakie pyszne potrawy można z nich przyrządzić.

W świecie, który co i rusz wskazuje nam nowe diety, nowe składniki, nowe sposoby przygotowania potraw, warto skupić się na kilku produktach. Pewność, że jemy dobrze i zdrowo, unikając chemii i przetworzonej żywności, jest bezcenna. Przyprawy, kasze, rośliny są nieprawdopodobnym wręcz źródłem antyoksydantów, składników mineralnych i witamin. Warto skorzystać z bogactwa, którym tak szczodrze obdarza nas natura.

Agnieszka Cegielska o swojej pierwszej książce: Jeden z moich nauczycieli wiele lat temu powiedział :"Jeżeli wiedza, którą posiadasz mogłaby zmienić życie na lepsze przynajmniej jednej osoby, to podziel się nią…" Nie było dnia, aby te słowa do mnie nie wracały, ale nie myślałam też , że będą aż tak ważnym drogowskazem. Tę książkę napisałam z potrzeby serca kierując się najpiękniejszymi intencjami. Dzielę się w niej tym czego się nauczyłam: wiedzą, którą przekazali mi moi ukochani dziadkowie, nauczyciele z różnych stron świata, spotkani ludzie, którzy często stawali się dla mnie niezwykłą inspiracją. Ta książka nie jest po to abyście nagle zmieniali swoje życie, bo najważniejsze jest to, aby czuć się w tym swoim życiu szczęśliwym na swoich zasadach. Natomiast jeśli zapragniecie o siebie zadbać – pamiętajcie, że najbardziej ucieszycie się wtedy, kiedy decyzję o wprowadzeniu tych zmian podejmiecie sami. Warto dbać o siebie i tych, których kochamy. Warto otaczać się naturą, obcować z nią, bo właśnie wtedy najłatwiej nam wsłuchać się w swój organizm, który tak często i tak pięknie podpowiada nam czego potrzebuje. Kiedy ktoś mnie pyta, jaka jest najzdrowsza dieta, odpowiadam – różnorodna dieta umiaru oparta na naturalnych produktach i dopasowana do konstytucji naszego organizmu. Słuchanie tego organizmu jest bardzo ważne szczególnie w naszych rozpędzonych i zapracowanych czasach. Wieki temu Lukrecjusz powiedział : "Co dla jednych jest potrawą, dla innych trucizną". Dlatego też, nawet po najzdrowsze produkty, powinniśmy sięgać z umiarem. Nie zmienia to faktu, że warto o nich pamiętać, bo od czasów ojca medycyny Hipokratesa nic się nie zmieniło "Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem"

 

„Drogą mniej uczęszczaną” to cykl spotkań, którego bohaterami są osoby mające odwagę zająć się tematami mniej popularnymi, wymagającymi od nich dużego zaangażowania i uwagi. Niekiedy droga wiąże się z podróżami w odległe zakątki świata, do których turyści rzadko zaglądają, a czasami prowadzi do samego siebie, ale wymaga zmiany sposobu życia i myślenia. Podczas spotkań zaproszeni goście przybliżą nam swoje nietypowe pasje, ale także opowiedzą o tym, co ich motywuje i sprawia, że chcą poświęcać swój czas i energię na coś, co innym wydaje się trudne czy zbyt angażujące. Będziemy chcieli także poznać samą drogę, jaką musieli przebyć nasi bohaterowie, aby móc realizować swoje plany. Zastanowimy się również nad tym, dlaczego tak mało osób wybiera podobny styl życia i co sprawiło, że nasi bohaterowie zdecydowali się właśnie na takie, a nie inne pasje.

cegielska_fb.jpg

 

Data wydarzenia: 
13.12.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: