Jesteś tutaj

Spotkanie z Anitą Musioł

/
Data wydarzenia: 
26.03.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Anitą Musioł

Zapraszamy na spotkanie, na którym założycielka Wydawnictwa Pauza, zdradzi nam kulisy rynku wydawniczego. Dowiemy się, jak Pauza została utworzona oraz z jakimi obowiązkami i wyzwaniami boryka się na co dzień.

W ciągu dwóch lat wydawnictwo wypuściło na rynek 18 książek i współpracowało z 15 autorami z różnych stron świata oraz z licznymi tłumaczami, redaktorami, korektorami i grafikami.
 
W zawrotnym tempie jednoosobowa firma zyskała miano solidnego wydawnictwa, proponującego czytelnikowi ciekawą literaturę wydaną przez młodych, debiutujących i licznie nagradzanych pisarzy. 

Tematyka książek dotyczy przede wszystkim ważnych problemów dnia dzisiejszego takich jak: wyobcowanie, samotność, nieheteronormatywność, depresja, sztuka współczesna, rozczarowanie czy role społeczne.

 

Anita Musioł

Absolwentka lingwistyki stosowanej oraz studiów amerykańskich na UW. Z rynkiem książki związana od 1998 roku. Najpierw pracowała w Empiku, potem przez ponad osiem lat kierowała działem wydawniczym w Egmont Polska, a następnie w Weltbild Polska, w której była odpowiedzialna zarówno za wydawnictwo Świat Książki, jak i za zakupy książek do sieci sklepów oraz katalogu wysyłkowego. Od marca do września 2013 roku była dyrektorem ds. zakupów i sprzedaży w Matrasie. Od października 2013 roku dyrektor wydawniczy redakcji literackiej w Grupie Wydawniczej Foksal, odpowiedzialna również za działy praw i produkcji. Od końca lipca 2014 roku prowadziła całą redakcję i plan wydawniczy W.A.B., a od listopada 2014 roku, w związku z połączeniem redakcji, odpowiadała za wszystkie imprinty i plan wydawniczy całej Grupy Wydawniczej Foksal (W.A.B., Buchmann, Wilga, YA, Uroboros). Po rozstaniu z Grupą Wydawniczą Foksal pod koniec 2016 roku postanowiła założyć własne, kameralne wydawnictwo specjalizujące się w prozie zagranicznej. Pierwsze książki Wydawnictwa Pauza trafiły na rynek w styczniu 2018 roku. Od tego czasu ukazało się w sumie piętnaście tytułów Pauzy (5 w 2018 roku, 10 w 2019 roku), na 2020 rok planowanych jest kolejnych dziesięć lub więcej.

 

Na spotkaniu będzie można kupić książki wydawnictwa w atrakcyjnej cenie. 

logopauza.jpg

Data wydarzenia: 
26.03.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: