Jesteś tutaj

Spotkanie z Anną Bikont

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.01.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Spotkanie z Anną Bikont

Zapraszamy na spotkanie z Anną Bikont i promocję jej książki - "Sendlerowa. W ukryciu" w ramach cyklu BIOGRAFIE OD NOWA.

12 stycznia (piątek) o godz. 17.30 w ramch cyklu BIOGRAFIE OD NOWA odbędzie się spotkanie z Anną Bikont połączone z promocją książki "Sendlerowa. W ukryciu".

Cykl spotkań BIOGRAFIE OD NOWA to próba spojrzenia na znane postaci ze świata literatury (ale nie tylko) z nowej, nieznanej dotąd perspektywy. Zaproszeni goście to w większości autorzy, którzy docierając do wcześniej niepublikowanych dokumentów próbują OD NOWA spojrzeć na znane biografie w nieznanych dotąd kontekstach. Nasz cykl będzie też poświęcony mniej znanym, a czasami już zapomnianym, nazwiskom. Zastanowimy się nad przyczyną ich zapomnienia i postaramy się jeszcze raz przypomnieć biografie osób niezwykle ważnych, barwnych i nietuzinkowych.

 Po latach zapomnienia Irena Sendlerowa stała się bohaterką mediów i symbolem wszystkich tych, którzy mieli odwagę sprzeciwić się złu. Irena Sendlerowa, kobieta, która niewątpliwie robiła rzeczy wielkie, zasługujące na podziw, i to w najtrudniejszych czasach, wyłania się w tej książce powoli spośród grona ludzi, których złączył wspólny los – ratujących i ratowanych. Tych, którzy udzielali schronienia, i tych, którzy schronienia szukali. Książka Anny Bikont to opowieść o niezwykłych Polkach i uratowanych przez nie setkach dzieci.

Anna Bikont – dziennikarka i pisarka, z wykształcenia psycholożka. Od pierwszego do ostatniego numeru (1982–1989) pracowała w zespole „Tygodnika Mazowsze”, pisma podziemnej Solidarności, współtworzyła „Gazetę Wyborczą”, z którą związana jest do dzisiaj. Jej książka "My z Jedwabnego" otrzymała m.in. nagrodę historyczną „Polityki” oraz European Book Prize. Wydanie amerykańskie znalazło się na liście stu najważniejszych książek 2016 roku według „New York Timesa” i zostało nagrodzone National Jewish Book Award. Wraz z Joanną Szczęsną napisała wyróżnioną Wielką Nagrodą Fundacji Kultury książkę "Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu" oraz "Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej".

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki "Sendlerowa. W ukryciu" w promocyjnej cenie.

logotyp_bookbook_pionMAŁY_5.png

Data wydarzenia: 
12.01.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: