Jesteś tutaj

Spotkanie z bajką w Bibliotece dla Dzieci

/
Data wydarzenia: 
27.11.2015

Spotkanie z bajką w Bibliotece dla Dzieci

27 listopada w Bibliotece dla Dzieci odbyła się akcja czytania bajek. Biblioteka dla Dzieci, we współpracy z Fundacją Hospicyjną, zaprosiła najmłodszych czytelników do spotkania ze znanymi osobami oraz bajką o Jasiu i Małgosi

27 listopada w Bibliotece dla Dzieci odbyła się akcja czytania bajek. Nie było to jednak zwykłe czytanie, lecz zwrócenie uwagi najmłodszych na ważny problem, jakim jest utrata kogoś bliskiego.

We współpracy z Fundacją Hospicyjną, która prowadzi akcję "Hospicjum to też życie", zaproszono znane i lubiane osoby. Dzieciom czytali:
- Aleksandra Woźniak - aktorka znana m.in. z seriali "13 posterunek" i "Złotopolscy",
- Piotr Mirowicz z portalu gdansk.pl,
- Beata Szewczyk - dziennikarka Radia Gdańsk.

Dzięki bajce "Jaś i Małgosia" w wersji napisanej przez Jarosława Mikołajewskiego, nasi goście zapoczątkowali dyskusję na temat utraty przez dzieci bliskiej osoby. Przez odwołanie się do zbiorowej pamięci znanej bajki, której bohaterami są dzieci, które straciły matkę, łatwo było zwrócić uwagę na problem. Fundacja prowadzi swoją kampanię pod hasłem "Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom". Statystycznie co pół godziny ktoś poniżej 20. roku życia staje się w Polsce sierotą. Najczęściej osierocone dziecko ze swoją żałobą pozostaje samo. I ta bajka nie zawsze dobrze się kończy - dlatego tak ważna jest pomoc, okazana w sposób profesjonalny i na czas. Bogate doświadczenie hospicjów w pracy z osieroconymi dziećmi swoich pacjentów zaowocowało powstaniem 9 lat temu Funduszu Dzieci Osieroconych.

Czytaniu bajek towarzyszyły warsztaty plastyczne prowadzone przez panią Joannę Wcześny.