Jesteś tutaj

Spotkanie z Dorotą Karaś

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.11.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Dorotą Karaś

Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Karaś, dziennikarką, autorką książki „Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami.” Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Jedność w różnorodności”. Poprowadzi je Daniela Radowicz-Kmiecik.

28 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Dorotą Karaś, autorką książki "Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami". Poprowadzi je Daniela Radowicz-Kmiecik.

Bohaterami książki Doroty Karaś są obcokrajowcy mieszkający w Gdańsku. Opowiadają o swoim życiu, o codziennych zmaganiach, zabawnych przygodach i zaskakujących odkryciach. Portret Gdańska i gdańszczan, który wyłania się z ich opowieści, śmieszy i wzrusza, ale również mówi nam, jacy naprawdę jesteśmy.

Gdańsk przez pryzmat swojej historii jest postrzegany jako miasto wolności, tolerancji i niezależności. Książka Doroty Karaś i jej rozmowy z obcokrajowcami stanowią doskonały przyczynek do zastanowienia się, czy Gdańsk jest przyjaznym miejscem dla przybyszów z innych krajów, a także jak Ci ostatni zmieniają miejską przestrzeń.

Dorota Karaś – dziennikarka gdańskiego oddziału Gazety Wyborczej, współpracuje z Wysokimi Obcasami i Dużym Formatem, autorka książki „Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami”. W listopadzie ukaże się jej biografia Zbigniewa Cybulskiego -"Cybulski. Podwójne salto".

Data wydarzenia: 
28.11.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: