Jesteś tutaj

Spotkanie z dr Jakubem Sawulskim

/
Data wydarzenia: 
18.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z dr Jakubem Sawulskim

Zapraszamy na spotkanie z dr Jakubem Sawulskim wokół jego książki "Pokolenie '89. Młodzi o polskiej transformacji"

Między rokiem 1986 a 1995, w czasie, gdy w Polsce dokonywała się transformacja ustrojowa, rodzili się ludzie. To my – pierwsze pokolenie, które nie zna czasów PRL-u. Słabo pamiętamy też przemiany gospodarcze z lat 90. A członkostwo Polski w Unii Europejskiej, otwarte granice i dostęp do Internetu to dla nas coś oczywistego.

Mamy kilka lat doświadczeń na rynku pracy, próbę wynajęcia lub kupna mieszkania i pierwsze zapłacone składki na emeryturę. Niektórzy z nas właśnie zakładają rodziny. I wiemy już, jakie są owoce polskiej transformacji, choć ani nie przeżyliśmy świadomie jej przebiegu, ani nie za bardzo interesuje nas to, co było wcześniej. Ale to, co zastaliśmy, wchodząc w dorosłe życie, odbiega często od tego, czego oczekiwaliśmy.

Ta książka oddaje głos naszemu pokoleniu. Pokoleniu ‘89, które do tej pory było anonimowe, ale teraz zaczyna coraz głośniej mówić o tym, co trzeba w Polsce zmienić.

źródło: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/pokolenie-89-jakub-sawulski-749

Jakub Sawulski (rocznik ’89) – doktor nauk ekonomicznych. Wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz ekspert w Biurze Analiz Sejmowych. Wcześniej związany m.in. z Uniwersytetem Ekonomiczny w Poznaniu, Instytutem Badań Strukturalnych oraz Deloitte Polska. W pracy naukowej zajmuje się finansami publicznymi oraz polityką energetyczną i innowacyjną państwa. Za cel działalności publicznej stawia sobie upowszechnianie wiedzy o ekonomii. Kierował dwoma ogólnopolskimi projektami naukowo-edukacyjnymi: „Jak są wydawane moje podatki” oraz „Młodzi o systemie emerytalnym”. Prowadzi bloga edukacyjnego o ekonomii na Facebooku.

Prywatnie mąż Sabiny i tato Julki. Hobby: po pierwsze spacery z żoną, córką i psem Bąblem. Po drugie sport – latem gra w piłkę nożną, zimą próbuje ewolucji na snowboardzie.

źródło: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/273_jakub-sawulski

 

Wydarzenie współfinansowane przez Radę Dzielnicy Przymorze Wielkie.

Data wydarzenia: 
18.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: