Jesteś tutaj

Spotkanie z Elżbietą Kinowską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.03.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Elżbietą Kinowską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Kinowską, zajmującą się na co dzień fotografią, filmem i animacją kultury. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Drogą mniej uczęszczaną”.

Ta historia, choć trochę surrealistyczna, wydarzyła się naprawdę. Dwójka Polaków podróżuje po Kanadzie z czerwoną kanapą. Tę kanapę rozstawiają w różnych miejscach, by mogli na niej usiąść różni ludzie i opowiedzieć im o Kanadzie. Skąd taki pomysł? Gdzie już dotarli z kanapą? I jak mieszkańcy Kanady reagują na ich akcję? Na te i wiele innych pytań postaramy się uzyskać odpowiedzi podczas spotkania z Elżbietą Kinowską.

Elżbieta Kinowska zajmuje się filmem, fotografią i animacją kultury. W 1990 roku wyemigrowała do Kanady.

Pani Elżbieta fotografuje od 35 lat. Jest wagabondem z aparatem w kieszeni, ciągle w drodze. Zajmuje się czarno-białą fotografią dokumentalną, zawsze wierna filozofii decydującego momentu. Aparat w jej ręku jest narzędziem poszukiwania. Prezentowała swoje fotografie na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Kanadzie, Meksyku, Serbii, Węgrzech, Polsce, Rosji I Kolumbii. Więcej o fotografii Pani Eli na stronie www.elaphoto.com.

W 2008 roku Ela wyprodukowała film dla Telewizji Kanadyjskiej “And who are you?”, poruszający kwestię tożsamości narodowej w Kanadzie, w polskimi wątkami. Obecnie realizuje jako ko-producent kanadyjski film dokumentalny o Andrzeju Wajdzie “Wajda i Ty”.

W 2017 zrealizowała flagowy projekt kanadyjski “The red couch tour” na obchody 150-lecia Kanady z partnerem Piotrem Sobierajskim. Razem przejechali cała Kanadę z czerwoną kanapą na którą zapraszając Kanadyjczyków, aby odpowiedzieli na jedno pytanie “co znaczy dla was Kanada?” Wywiady można zobaczyć na stronie www.redcouchtour.ca

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Drogą mniej uczęszczaną”. Spotkanie poprowadzi Iwona Demska.

Data wydarzenia: 
14.03.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: