Jesteś tutaj

Spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.11.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim

Po bestsellerowej "Tajemnicy Domu Helclów" Maryla Szymiczkowa powraca z nowym śledztwem. "Rozdarta zasłona" to jeszcze więcej sekretów skrywanych w krakowskich kamienicach, spora dawka namiętności i jeszcze większa porcja humoru.

Pod willą Rożnowskich wielkie zbiegowisko – Wisła wyrzuciła na brzeg zwłoki młodej dziewczyny.
W domu profesorostwa Szczupaczyńskich nie mniejsza tragedia: Karolcia – dopiero co przyuczona do służby – niespodziewanie złożyła wymówienie.
A tu zbliża się Wielkanoc i Zofia Szczupaczyńska musi się zająć całym domem, mając do dyspozycji zaledwie jedną służącą! Wie jednak, że jej obywatelskim obowiązkiem jest pomóc w znalezieniu sprawcy morderstwa nad Wisłą. Nawet jeśli będzie zmuszona złamać większość zasad statecznej matrony. Czy uda jej się zedrzeć zasłonę skrywającą mroczne oblicze Krakowa 1895 roku?

Maryla Szymiczkowa, wdowa po prenumeratorze „Przekroju”, królowa pischingera, niegdysiejsza gwiazda Piwnicy pod Baranami i korektorka w „Tygodniku Powszechnym”. Po sukcesie Tajemnicy Domu Helclów postanowiła związać się na stałe z kryminałem. 

Marylę Szymiczkową powołali do życia literaci:
Jacek Dehnel (ur. 1980) – pisarz, poeta, tłumacz. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”.
Piotr Tarczyński (ur. 1983) – tłumacz, historyk, amerykanista. Krakus od pokoleń, od dziesięciu lat na emigracji w Warszawie.

dehnel-tarczynski_event_fb-1200x450.jpg

Data wydarzenia: 
16.11.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: