Jesteś tutaj

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.05.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

W ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem. Spotkanie poprowadzi Izabela Nowak.

Jakub Żulczyk (1983) - pisarz, publicysta. Autor sześciu powieści, z czego za ostatnią,"Ślepnąc od świateł", otrzymał nominację do Paszportu Polityki oraz do Wdech, nagród tygodnika "Co jest Grane?" Gazety Wyborczej w kategorii Człowiek Roku. Zadebiutował w 2006 roku powieścią "Zrób mi jakąś krzywdę", która stała się kultową książką wśród młodzieży. 2008 przyniosło "Radio Armageddon", powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku 2015. Napisał również powieść grozy "Instytut", fantastyczno-młodzieżową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego - "Zmorojewo" i "Instytut", oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, "Zdarzenie nad strumykiem". Był stałym felietonistą "Elle", "Wprost", "Przekroju", "Dziennika" oraz "Exklusiva". Publikował również w "Playboyu", "Tygodniku Powszechnym", "Lampie", "Ha!Arcie" oraz "Notesie na sześć tygodni".

Współprowadził programy telewizyjne i radiowe. Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy. Był stypendystą programu Willa Decjusza oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect.

 

Data wydarzenia: 
21.05.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: