Jesteś tutaj

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.10.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
16:00

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Gościem trzeciego dnia festiwalu Afera Kryminalna 2017 będzie Jakub Żulczyk. Spotkanie autorskie jest połączone z promocją najnowszej książki pisarza „Wzgórze psów”.

Jakub Żulczyk - popularny pisarz młodego pokolenia. Pochodzi z Nidzicy, ukończył studia dziennikarskie na UJ. Współpracownik pism „Lampa” i „Machina”, twórca rubryki „Tydzień kultury polskiej” w tygodniku „Wprost”. Autor czterech powieści, z których dwie ostatnie – "Instytut" i "Zmorojewo" wpisują się w konwencję horroru (przy czym "Zmorojewo" jest przede wszystkim powieścią przygodową dla młodszych czytelników). Fani alternatywnej muzyki rockowej z kolei wysoko cenią sobie "Radio Armageddon", wydane w 2008. W 2016 roku swoją premierę miał debiut scenariuszowy Żulczyka – serial kryminalny "Belfer", napisany razem z Moniką Powalisz.
Sam Jakub nazywa siebie „pisarzem, niezależnym publicystą, recenzentem, felietonistą, blogerem, konsumentem śmieci i wzorowym odbiorcą kultury masowej”.
Jego najnowsza powieść "Wzgórze psów" ukazała się w kwietniu tego roku.

„Wzgórze psów” to mroczny thriller, którego akcja dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie. Jaka w rzeczywistości jest pamięć o krzywdzie? Czy karę za zło można karać innym złem? Gdzie jest granica moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości? Co kryje się pod powierzchnią?

 

zulczyk.jpg

Data wydarzenia: 
21.10.2017
Godzina rozpoczęcia: 
16:00
Udostępnij: