Jesteś tutaj

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
25.10.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

W ramach działającego w naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy na spotkanie z pisarzem Jakubem Żulczykiem.

Jakub Żulczyk (1983) – pisarz, publicysta, scenarzysta. Za swoją ostatnią powieść, „Ślepnąc od świateł”, brutalny kryminał dziejący się w Warszawskich realiach, otrzymał nominację do Paszportu Polityki.
Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę’. 2008 rok przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku 2015. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników w wieku licealno-gimnazjalnym (ale nie tylko). 

Napisał również powieść grozy „Instytut”, fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Instytut”, oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. 

Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”.

Współprowadził programy telewizyjne i radiowe. Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy.

Był stypendystą programu Willa Decjusza oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect. 

Data wydarzenia: 
25.10.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: