Jesteś tutaj

Spotkanie z Kajetanem Kusiną i Michałem Ambrzymowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.03.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Kajetanem Kusiną i Michałem Ambrzymowskim

autorami serii komiksowej „Niesłychane losy Ivana Kotowicza”

Ta seria to opowieść o dziejach Ivana Kotowicza, młodego kota z małej radzieckiej wsi, którego los rzuca pomiędzy koła wielkiej historii. W tej historii czytelnik znajdzie zjawiska paranormalne, dziwną technologię, mistykę i teorie spiskowe. Niesłychane losy Ivana Kotowicza należą do gatunku weird-fiction, którego najlepszymi przedstawicielami są takie tytuły jak choćby "Hellboy" Mike'a Mignoli czy "Liga niezwykłych dżentelmenów" Alana Moore'a i Kevina O'Neila. Tym, co czyni komiks polskich autorów wyjątkowym, jest bez wątpienia słowiańska dusza i nostalgia.

Kajetan Kusina -

Rocznik 1989. Komiksy czyta, pisze o nich i od jakiegoś czasu ma okazję je tworzyć. Nie cierpi i nie uznaje podziału gatunków na lepsze i gorsze. Uważa, że w każdym zakątku komiksu da znaleźć się coś wartościowego i wykorzystać przy tworzeniu własnego dzieła.

Michał Ambrzykowski -

Rysuje od kiedy pamięta, obecnie w pracy i także po niej. W swoich rysunkach czerpie inspiracje od najlepszych, ale stara się dodać im własnego charakteru. Tworzy ich naprawdę dużo, ale nigdy nie czuje znużenia i zawsze jest gotowy na kolejną planszę.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Pstrągowski

Podczas spotkania będzie można kupić egzemplarze komiksu i zdobyć autografy twórców.

Data wydarzenia: 
07.03.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: