Jesteś tutaj

Spotkanie z Klaudiuszem Grabowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Spotkanie z Klaudiuszem Grabowskim

24 listopada 2017 roku (piątek) o godz. 17.00 w Filii nr 14 WiMBP (ul. Opolska 3, Gdańsk-Przymorze) odbędzie się spotkanie autorskie z Klaudiuszem Grabowskim połączone z promocją książki pt. Gdańskie Miniatury – Tajemnice gdańskich uliczek.

Jest to zbiór gier miejskich w formie książkowej. Znajdziemy w nim 9 tras z mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem, który podsumowuje każdy rozdział. To podróż  po  gdańskich  ulicach, zieleńcach, parkach  i  innych ciekawych miejscach Głównego, Starego i Dolnego Miasta, Starego Przedmieścia, Wrzeszcza i Nowego Portu.

Książka skierowana została do wszystkich miłośników Gdańska, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych czytelników (od 10. roku życia). 

Wydawca: Instytut Kultury Miejskiej. Publikację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu edukacyjnego Gdańskie Miniatury.

Klaudiusz Grabowski – gdańszczanin, historyk, historyk sztuki, zwycięzca Olimpiady wiedzy o Gdańsku – edycji obywatelskiej z 2010 roku. Współpracuje z licznymi instytucjami kultury w Trójmieście. Twórca i współorganizator projektów organizowanych m.in. w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki oraz Festiwalu Kultur Świata.  Autor scenariuszy wędrówek edukacyjnych po gdańskich dzielnicach, wystaw oraz tekstów naukowych i popularnonaukowych.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Data wydarzenia: 
24.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: