Jesteś tutaj

Spotkanie z Marią Peszek

/
Data wydarzenia: 
15.12.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Marią Peszek

Rada Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia oraz Biblioteka Żabianka zapraszają na spotkanie z Marią Peszek wokół jej debiutanckiej książki.

Zapraszamy na spotkanie z Marią Peszek wokół książki „Naku*wiam zen*, które odbędzie się 15 grudnia (czwartek), o godzinie 18:00 w Bibliotece Żabianka.  Spotkanie poprowadzi Natalia Soszyńska.

 

Maria Peszek – wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Piotrem Szulkinem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – miasto mania (2005), maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012), Karabin (2016), Ave Maria (2021). Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu „Polityki", Fryderyków, „Człowieka Roku" w plebiscycie Wdechy „Gazety Wyborczej" i Fenomenu „Przekroju". Wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w miniserialu Netflixa Królowa.

O swojej książce Maria Peszek mówi:

"Tym razem nie używam zapałek. Nie wzniecam rewolucji. Nie krzyczę: „Róbmy dym”. Zeszłam z barykad. Chcę się podzielić opowieścią o niełatwej, ale wspaniałej relacji z ojcem, i ogrzać nią serca. Chcę zabrać was w podróż do źródła mojej siły, a przy okazji sama zrozumieć, skąd się wzięłam, taka, a nie inna. To opowieść o sensie rozmowy i szansie na szczęście w każdych okolicznościach. O afirmacji życia. Jest trochę jak kompas, dzięki któremu łatwiej nawigować przez niespokojny czas."

 

 

 

Data wydarzenia: 
15.12.2022
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: