Jesteś tutaj

Spotkanie z Martą Abramowicz

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.03.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Martą Abramowicz

Zapraszamy na spotkanie promujące reportaż Marty Abramowicz pt.: "Zakonnice odchodzą po cichu"

Opis książki (źródło: www.krytykapolityczna.pl):

"Habit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena..." 

Marta Abramowicz (ur. 1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć. Zawsze najbliżsi jej byli wykluczeni, więc od lat z różnymi organizacjami pozarządowymi szuka sposobów na zmianę świata.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Żelzek - dziennikarka, współorganizator Gdańskiego Areopagu. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz Komunikację i Marketing na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w „Dzienniku Bałtyckim”, przechodząc drogę od działu i informacji po dział reportażu. Relacjonowała trzy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i jego wizytę w Sarajewie. Od 2001 roku współtworzy i prowadzi warsztaty dla dziennikarzy prasy parafialnej „Adepci św. Pawła”. Obecnie publikuje m.in. w KAI, „Tygodniku Powszechnym” i „Pulsie Biznesu”. Jest głównym redaktorem wszystkich wydawnictw areopagowych.

Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książki w promocyjnej cenie. 

 

Data wydarzenia: 
16.03.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: