Jesteś tutaj

Spotkanie z Michałem Kochańczykiem - "Śladami marzeń"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.04.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Spotkanie z Michałem Kochańczykiem - "Śladami marzeń"

"Śladami marzeń" to retrospektywna prezentacja dokonań podróżnika. Ilustrowana zdjęciami z wypraw.

Michał Kochańczyk – polski podróżnik, z wykształcenia ekonomista i afrykanista. Poza tym alpinista, polarnik, żeglarz, kajakarz.

Był kierownikiem i uczestnikiem dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie: szczyt Fitz Roy w Patagonii. Prezes Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto” w Gdańsku, instruktor alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu.

Podróżnik. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował  przez wilgotne lasy równikowe, spływał Amazonką, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie. W czasie swoich licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach. Swoje wyprawy opisywał w wielu czasopismach, m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Poznaj Świecie”, „n.p.m”, „Dzienniku Bałtyckim”, „Nie z tej Ziemi”, „Taterniku”, „Górach i Alpinizmie”. W lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych - jego film o wyprawie na Annapurnę był  emitowany w pierwszych programie Telewizji Polskiej. Podczas  wyprawy na Kongur Shan najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego w Sinciangu  zrealizował film dokumentalny.


 

Spotkanie w ramach programu Dyskysyjnych Klubów Książki.


 

logo_dkk_duze.jpg        

1916483_1121033694587858_4088372951573231964_n.jpg    ik_2012_logo_male.jpg

 

Data wydarzenia: 
14.04.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: