Jesteś tutaj

Spotkanie z Michałem Witkowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Michałem Witkowskim

Michał Witkowski, kronikarz Polski z pozłotka, dykty i blachy falistej, stworzył nową baśń o tej dziwnej krainie. Nie przestał być sobą, ale już na pierwszy rzut oka widać, że w "Wymazanym" obok absurdalnego poczucia humoru i groteski pojawia się nowy ton – poważny, miejscami gorzki.

Wymazane to miasteczko na Dzikim Wschodzie, położone między Lasem W Którym Rosną Same Trujaki a parkingiem dla TIRów „Tijuana”. Kilka bloków postawionych na bagnach, w próżni. W tej scenerii, zapełnionej całą galerią oryginałów, rozgrywa się przewrotny romans, Harlequin a rebours. Wszystko odbywa się tu na odwrót niż w klasycznej historii miłosnej. Pięknego Damiana fascynują jedynie ciała stare, grube i porozciągane, a królowa pieczarek Alexis ma wobec niego podstępny plan. Historia pęcznieje od żądz i emocji. – Michał Witkowski, kronikarz Polski z pazłotka, dykty i blachy falistej, stworzył nową baśń o tej dziwnej krainie z „wymazaną” tożsamością. Nie przestał być sobą, ale już na pierwszy rzut oka widać, że w Wymazanym obok absurdalnego poczucia humoru i groteski pojawia się nowy ton - poważny, miejscami gorzki. Akcja tej napisanej z niewiarygodnym epickim rozmachem powieści dzieje się m. in. we współczesnej Polsce, średniowieczu, przedwojennym i wojennym Grudziądzu, a nawet na Malediwach. Zapomnijcie o Lubiewie, witajcie w Wymazanym! 

Uwaga! Spotkanie dla czytelników dorosłych.

MICHAŁ WITKOWSKI - Enfant terrible polskiej literatury. Laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do nagrody Nike (ws tym finalista), finalista Angelusa. Tłumaczony na ponad trzydzieści języków.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki "Wymazane" w promocyjnej cenie!

logo na FB.png

Data wydarzenia: 
07.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: