Jesteś tutaj

Spotkanie z Michałem Zielińskim i "Strefą Darién"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.05.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Michałem Zielińskim i "Strefą Darién"

Przesmyk Darién, na dźwięk tych słów po ciele przechodzi przyjemny dreszczyk emocji, który zapowiada przygodę. Ten mały skrawek ziemi na południu Panamy jest określany mianem jednej z najbardziej niebezpiecznych dżungli naszej planety. Dzieje się tak poprzez rebeliantów z FARC, naturę oraz dzikie plemiona, które jeszcze nie miały kontaktu z cywilizacją, a na ślady których trafiła polska ekspedycja do Strefy Darién.

Nawet indianie w ostatniej wiosce przed Kolumbią robili zakłady, czy biali wyjdą z lasu, a jeżeli tak to w jakim składzie i po jakim czasie. Ku ich zdziwieniu wrócili wszyscy, o własnych siłach, a indianie sami dopytywali się, jaka jest dżungla ''tam daleko'', gdyż sami aż tak się nie zagłebiają. Wszystkie przygody oraz realny opis sytuacji przedstawił w swojej autorskiej książce Michał Zieliński, jeden z uczestników ekspedycji. Strefa Darién jest chybą jedyną książką na polskim rynku literackim, która w taki sposób przedstawia dżunglę i jej aktualny stan.


Michał Zieliński: urodzony w 1986 roku w Białej Podlaskiej. Absolwent wydziału pedagogiki kryminologicznej. Z zamiłowania podróżnik w skali mikro (region oraz Polska) jak i makro (włóczęgi za Ocean). Dzieła Michała, zarówno literackie jaki fotograficzne, ukazywały się w takich ogólnopolskich magazynach jak "Tygodnik Przegląd" czy miesięcznik "Poznaj Świat". Zieliński pisał także dla tygodników regionalnych, skąd pochodzi, a mianowicie "Słowo Podlasia" czy "Kurier Lubelski". Michała Zielińskiego można było spotkać na prelekcjach podróżniczych oraz Międzynarodowych Targach Turystycznych pod patronatem National Geographic Traveler Polska. Ponadto zdjęcia autorstwa Michała były wyświetlane na ekranach LCD warszawskiego metra. W 2014 Michał Zieliński zadebiutował swoją autorską książką "Strefa Darien", która opisuje ekspedycję do jednej z najniebezpieczniejszych miejsc na naszej planecie. Dodatkowo spotkanie będzie objęte patronatem Travel Channel Polska, globtroter.pl oraz etraveler.pl
 

Data wydarzenia: 
28.05.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: