Jesteś tutaj

Spotkanie z poetką Katarzyną Nazaruk

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.02.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z poetką Katarzyną Nazaruk

Spotkanie jest połączone z promocją tomiku wierszy autorki pt. " Szept i przestrzeń".

Katarzyna Nazaruk:

poetka, mama dwóch córek, nauczycielka fryzjerstwa, języka polskiego, bibliotekarz. Stypendystka prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury w 2011 r., gość XIX Słupskiej Wiosny Literackiej, organizatorka I oraz II cyklicznej Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy oraz siedmiu edycji konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego. Związana za Słupskiem, obecnie mieszka w Trójmieście.

Wiersze Katarzyny Nazaruk publikowane były w opiniotwórczych czasopismach ("Akant", "Topos", "Poezja", "Angora", "Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa", "Kontury", "Powiat Słupski") oraz w kilku znaczących antologiach poetyckich, m.in. "Piękni ludzie", "Harmonia dusz", "Contemporary Writers of Poland" pod redakcją Danuty Błaszak.

Jest laureatką kilku ogólnopolskich znaczących konkursów poetyckich: wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. M. Stryjewskiego w Lęborku, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Poetyckim Wąglany 1993 r., III miejsce w XXXIX Międzynarodowym Konkursie Poetyckim Wąglany 2009 r. "O złote gęsie pióro", I miejsce w I Konkursie Poetyckim dla Nauczycieli organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Słupsku w 2010 r., III miejsce w ogólnopolskim konkursie Harmonia dusz w 2010 r., II miejsce i wyróżnienie w konkursie Szuflada organizowanym przez czasopismo "Biblioteka w Szkole" w 2011 r., wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O ludzką twarz człowieka" 2012 r.

Autorka w swoich wierszach przedstawia obraz kobiety silnej, mądrej i zmysłowej. Pomimo trudności bogatej w coś, bez czego trudno istnieć - w pasję życia.

kasia_nazaruk.jpg

Data wydarzenia: 
12.02.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: